Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/36986/virtual/www/domains/1cestovani.eu/wp-content/plugins/my-wp-translate/includes/class-my-wp-translate-po-parser.php on line 167
Cesta do anglie - na co si dát pozor? - 1cestovani.eu

Cesta do anglie – na co si dát pozor?

Cesta do Anglie – co si pohlídat a na co si dát pozor?

stonehenge

Stonehenge

Čeká vás cesta do Anglie? Žádný problém. Ostrovní země Anglie, Spojené království, nebo chcete-li, Velká Británie. Leží západně od břehů evropského kontinentu a patří dlouhodobě mezi velmi atraktivní turistické cíle.  Angličané jsou silně konzervativní a také hrdí na své tradice, což je o nich všeobecně známo. Proto má tato země svá určitá specifika, s nimiž případný návštěvník musí počítat.  Na co si tedy dát pozor, než do Anglie vyjedete?

Co nejvíce informací.

V první řadě je dobré zjistit co nejvíce informací o navštěvované zemi. Každá maličkost, týkající se vašeho pobytu, je důležitá a může vás pak nemile zaskočit. Pokud máte dostatečnou zásobu anglických slovíček, nebo se vyžíváte v komunikaci rukama, nohama, hurá do Anglie. Bez znalosti angličtiny ale stojí za zamyšlení, jestli ještě nezměnit cíl své cesty. Německy se ještě nějak domluvíte v hotelích, některých restauracích, nebo na letišti, ale místní obyvatelé se na vás budou dívat všelijak.

Cesta Anglie

Celní a pasová kontrola

V dnešní době je potřeba počítat i s hraničními kontrolami, které jsou opět poměrně aktuální. Británie je sice zatím ještě v EU a na občanský průkaz byste se měli přes hranice dostat, ale ze zkušenosti se dá říct, že pas  je přeci jen lepší. A možná nebude trvat dlouho a bude po odchodu Velké Británie z Evropské unie, dokonce povinný.

Pojištění před cestou

Pro cestu do zahraničí se nezapomeňte pojistit. Doporučujeme vybrat si takové pojištění, které kryje nejrůznější cestovní rizika a je na dostatečně vysokou částku. Pokud máte v úmyslu provozovat nějaké adrenalinové sporty, měli by jste se připojistit i na tato rizika. Běžné cestovní pojištění totiž úrazy z těchto aktivit nekryje.  Bez pojištění se vystavujete velkým problémům v případě, že budete nuceni vyhledat lékařskou pomoc. Cesta do Anglie se vám tak pěkně prodraží.

Finanční hotovost

Měnou ve velké Británii je libra šterlinků (běžně zkráceně pouze libra). Ta odpovídá asi třiceti korunám a před cestou do Británie je potřeba si vyměnit dostatek peněz. Samozřejmě lze vybrat hotovost i v tamním bankomatu, ten ale nemusí být vždy nablízku. Zařiďte si proto u své banky možnost výběru peněz v zahraničí.

Cesta do Anglie bez mobilního telefonu, je dnes samozřejmě nesmysl. Nezapomeňte si proto zařídit rooming,  chcete-li telefon v zahraničí používat.

Anglie má jiné zvyky

Jak jsme si již řekli, Anglie má jiné zvyky. Je zemí velmi odlišnou od zbytku Evropy. Budete si tam muset zvyknout, mimo jiné, na míle, yardy, libry nebo centy.  Jsou ale tím nejmenším, co vás tam může potkat. Nejhůře si asi budete zvykat na obrácený způsob řízení. Jak obrácený? Podobně jako kdysi u nás i v Anglii se jezdí vlevo. Když na to zapomenete, zaděláte sobě i ostatním účastníkům silničního provozu na pořádné problémy. Liší se ale i některé další dopravní předpisy, proto není na škodu si tamní vyhlášku dopředu prostudovat. Co je v Anglii z tradice také jiné než na kontinentu, jsou i zásuvky. Bez redukce tam nezapojíte ani nabíječku na telefon, a to nejen vzhledem k rozdílu napětí, ale také k rozdílu tvaru. Anglie leží v jiném časovém pásmu, nezapomeňte si tedy přetočit hodinky o hodinu zpátky.

cesta Anglie

Velká Británie je zkrátka v těchto věcech svá a vzhledem ke zbytku Evropy naprosto unikátní. Pro mnoho turistů to může být nepříjemným překvapením a značnou komplikací. Na druhou stranu, až si dáte v některé anglické hospodě s přáteli pintu piva bez pěny, k jídlu fish and chips, domů se svezete černým taxíkem a ráno vás vzbudí Big Ben, určitě vám zůstanou na Anglii ty nejkrásnější a nejautentičtější vzpomínky. Cesta do Anglie

Autor článku : David Pokorný

Nabídka zájezdů do Anglie –     ««ZDE »»

Add Comment

%d blogerům se to líbí: