6 tipů pro cestování po Tenerife

Chystáte se na jeden z nejznámějších kanárských ostrovů a chcete být pořádně připraveni? Máme pro Vás 6 užitečných rad a osobních zkušeností, které by vám mohly být nápomocné. Čemu předejít? Na co se připravit? Nají se zde i lidé s bezlepkovou dietou?

1. Nespoléhejte se pouze na angličtinu

Bohužel, ač se zdá, že základy angličtiny má dnes už každý, právě Tenerife je jedna z výjimek potvrzujících pravidlo. Nemluvíme tu o přepážkách na letišti, ale například o menších obchodech s potravinami, suvenýry, stánky s lokálními potravinami, ale také v restauracích ve větších městech. Zkrátka a jednoduše – doporučujeme Vám naučit se alespoň základní španělská slovíčka jako číslovky, toalety, kde?, kudy? atd. pro případ, že by vám nestačila angličtina.

2. Teplé a nepromokavé oblečení

Pokud se chystáte i cestovat a neležet jen celý den u moře na pláži, doporučujeme si s sebou sbalit i teplé a nepromokavé oblečení. A proč? Například na nejvyšší hoře Pico del Teide může teplota ovzduší klesnout až pod bod mrazu. Po cestě do hor a lesů Vás mohou také zastihnout například deště (kvůli postupným výškovým změnám).

(Výhled z hory Pico del Teide)

3. Vyhledávejte lokální trhy

Tak jako u nás platí, že potraviny ze supermarketu často nejsou tak kvalitní, jako jsou ty čerstvé od farmářů, zde to platí dvojnásob – vyhledávejte lokální farmářské trhy! Nejen, že zaplatíte až o polovinu nižší cenu než v běžném supermarketu (ananas 1€, 1kg pomerančů 0,5€, nebo mango 0,45€ atd.), ale chuťově je to naprosto nesrovnatelné. Mluvíme zde hlavně o ovoci a zelenině jako červený ananas, pomelo, papája a další.

4. Doprava

Asi nejvíce využívaná je zde autobusová doprava, která je na velmi vysoké úrovni. Autobusy Vás pohodlně dopraví kolem celého ostrova. Jestliže jste jako způsob cestování po Tenerife zvolili dopravu autem z půjčovny, tak nezapomeňte, že musíte být starší 21 let, abyste toto vypůjčené auto mohli řídit. Ceny pohonných hmot se zde pohybují přibližně jako u nás, i přesto si za takové přepravování připlatíte – půjčení auta je sice nejpohodlnější možná varianta a půjčoven je zde spousta, ale také je to jedna z nejdražších možností – týden Vás vyjde na 6-10 tisíc korun (záleží samozřejmě na typu vozidla a dané půjčovně). Pokud cestujete ve skupině, tak se často vyplatí taxi více než MHD, taxikáři jsou milí a ceny přívětivé. Tarify se mění podle období a času (noc, den, všední den, víkend), avšak taxa se pohybuje kolem 0,50€/km přes den a 0,60€ přes noc. Na noční párty do Santa Cruz de Tenerife tedy rozhodně doporučujeme taxi!

5. Bezlepkáři pozor!

Co se týká možností stravování, není to zde pro bezlepkově se stravující cestovatele úplně snadné. Ve většině restaurací seženete maximálně hranolky se zeleninou, popřípadě vařené brambory. Samozřejmě, co se týká ovoce a zeleniny, tak je tento ostrov velmi pestrý, ale stravování v podnicích nebývá až tak snadné. Místní supermarkety taktéž nabízejí mnoho bezlaktózových, sójových a rýžových jogurtů.

6. Nebojte se cestovat i mimo sezónu!

Obáváte se, že když se stále jedná o evropský ostrov, že zde mimo sezónu bude chladno? Opak může být pravdou! Například už v březnu je na prosluněných plážích kolem 20°C až 25°C a lze se i koupat – i když letní Egypt to není. 🙂 A pokud nemluvíme jen o plážích, tak ve městech je teplota kolem 22°C. Naopak, pokud toužíte ostrov pořádně prozkoumat, vydejte se sem spíše v jarních či podzimních měsících, kdy se na cestách jaksi „neupečete“. 🙂

(pláž ve městě Candelaria)

Doufáme, že pro Vás byl článek užitečný a pokud sami máte zajímavé zkušenosti z ostrova Tenerife, podělte se s námi o ně.

Autor : Terez Kočičková

Add Comment

%d blogerům se to líbí: